27.02.2024. | 11:00

Regionalni razvoj u Hrvatskoj: Razvojna tranzicija Slavonije

Aula Glagoljice

Dobrodošli na I. Znanstveno-stručni dijalog Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU koje će se održati pod nazivom „Regionalni razvoj u Hrvatskoj: razvojna transformacija Slavonije“ u utorak, 27.2.2024. godine u 11 sati. Uz glavnog organizatora, MRRFEU, partneri projekta su Ekonomski fakultet u Osijeku (ujedno i domaćin skupa u Auli glagoljice), Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Osijeku – HAZU, Hrvatska udruga poslodavaca i Hrvatsko društvo ekonomista.

Naime, razlike u razvijenosti regija u Hrvatskoj su i dalje izražene i zato će budućnost regionalne politike i ulaganja iz EU fondova biti vrednovana po tome koliko smo uspješni u pronalaženju razvojnih modela koji će doprinijeti aktiviranju regionalnog gospodarstva, stvaranju boljih životnih uvjeta, te podizanju standarda u svim krajevima Hrvatske, kao i korištenju prilika koje nude zelena i digitalna tranzicija. Ovim znanstveno-stručnim dijalogom nastojat će se potaknuti rasprava oko dva ključna pitanja:

1) Kako uspostaviti regionalnu ekonomsku ravnotežu?
2) Kako mjeriti regionalni ekonomski uspjeh?

Na ova pitanja, uz zainteresiranu znanstvenu, poslovnu i stručnu javnost, pokušat će nam odgovoriti: ministar g. Šime Erlić, MRRFEU, dekan g. prof. dr. sc. Boris Crnković, EFOS, gradonačelnik, g. Ivan Radić, Grad Osijek, zastupnica u Hrvatskom saboru, gđa. Nataša Tramišak, OBŽ, glavna direktorica, gđa. Irena Weber, Hrvatska udruga poslodavaca, dogradonačelnik, g. dr. sc. Dragan Vulin, Grad Osijek, predsjednica Katedre za nacionalnu i međunarodnu ekonomiju, prof. dr. sc. Đula Borzan, EFOS uz moderiranje prof. dr. sc. Nataše Drvenkar, EFOS.

Program konferencije Razvojna tranzicija Slavonije