07. ožujka 2024.

Održano predstavljanje tvrtke PwC u sklopu projekta Upoznaj poslodavca

U okviru projekta Upoznaj poslodavca, na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, 6. 3.2024. godine održano je predstavljanje tvrtke PwC (PricewaterhouseCoopers Savjetovanje d.o.o.).

Predavanje pod nazivom "Upoznaj poslodavca, upoznaj PwC” održali su zaposlenici Petra Užar i Karmela Kapetanović iz odjela Human Capital, Vladimir Topolnjak i Mario Raič iz odjela Revizije, te Nikol Brnas iz odjela ESG|Sustainable finance.

PwC Hrvatska dio je globalne mreže tvrtki, koje posluju u 152 zemlje, s preko 327.000 zaposlenih, koji pružaju usluge na području revizije, računovodstvenog savjetovanja, poslovnog savjetovanja i poreznih usluga.

U vrlo zanimljivoj i sadržajnoj prezentaciji predstavnici PwC-a predstavili su tvrtku, a posebno novi, tromjesečni program edukacije za pripravnike u odjelu revizije, za koje je trenutno i otvoren natječaj, na koji se mogu javiti studenti završne godine studija ekonomskih fakulteta. Više informacija o samom natječaju možete vidjeti na sljedećem linku: https://jobs-cee.pwc.com/ce/en/job/501368WD/Pripravnici-ce-za-rad-u-reviziji.

U sklopu prezentacije, studenti su mogli čuti i osnove ESG-a i nefinancijskog izvještavanja, koje je postalo obveza za velika, ali uskoro i za sva poduzeća, koja posluju u Europi.

Projekt Upoznaj poslodavca pokrenut je 2022. godine i do sada se kroz projekt predstavilo 12 poduzeća (https://www.efos.unios.hr/za-studente/karijere/). Cilj projekta je studentima približiti poslovnu praksu te im pomoći u donošenju odluke o razvoju svoje karijere i odabiru djelatnosti i područja u kojem žele raditi.