15. ožujka 2024.

Održana informativna radionica Obzor Europa: financijske mogućnosti za društvene znanosti

Osijek, 14. ožujka 2024. – Na Ekonomskom fakultetu u Osijeku održana je informativna radionica pod nazivom Obzor Europa: financijske mogućnosti za društvene znanosti. Radionica je imala za cilj upoznati istraživače/znanstvenike Sveučilišta u Osijeku sa mogućnostima financiranja istraživačkih aktivnosti u društvenim znanostima kroz program Obzor Europa u novom financijskom razdoblju.

Na radionici su sudjelovale kolege iz Ministarstva znanosti i obrazovanja i Agencije za mobilnost i programe EU koji su predstavili područja programa Obzor Europa (Marie Sklodowska Curie aktivnosti; Civilna sigurnost za društvo; Kultura, kreativnost i uključivo društvo; Klima, energija i mobilnost; Hrana, biogospodarstvo, prirodni resursi, poljoprivreda i okoliš i Širenje sudjelovanja i Europski istraživački prostor) i mogućnosti financiranja istraživačkih i inovacijskih aktivnosti s posebnim naglaskom na sudjelovanje društveno-humanističkih znanosti.

Bogato iskustvo u prijavi i provedbi projekata financiranih iz programa Obzor predstavio je dr. sc. Zoran Aralica, znanstveni savjetnik s Ekonomskog instituta u Zagrebu - od stjecanja prvih iskustava rada na projektima financiranih iz programa Obzor do konkretnih preporuka za uspješnu prijavu, provedbu i diseminaciju rezultata projekata.