06. ožujka 2024.

Informativna radionica Obzor Europa: financijske mogućnosti za društvene znanosti

Ekonomski fakultet u Osijeku organizira informativnu radionicu pod nazivom Obzor Europa: financijske mogućnosti za društvene znanosti, koja će se održati 14.3.2024. godine s početkom u 10h u dvorani 10 Ekonomskog fakulteta u Osijeku.

Cilj radionice je upoznavanje sa mogućnostima financiranja istraživačkih aktivnosti u društvenim znanostima kroz program Obzor Europa u novom financijskom razdoblju.

U radionici sudjeluju i kolege iz Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za mobilnost i programe EU, koji će s nama podijeliti važne informacije vezano uz ove projekte te kolega dr.sc. Zoran Aralica iz Ekonomskog instituta Zagreb, koji će s nama podijeliti svoje bogato iskustvo u radu na Obzor projektima (prijavi i provedbi).

Preliminarni program informativne radionice:

10:00 - 10:05 Kratka uvodna riječ

10:05 - 10:15 Predstavljanje sustava podrške sudjelovanju u programu Obzor Europa (MZO)

10:15 – 10:25 Predstavljanje programa Obzor Europa (AMPEU)

10:25 – 10:35 Predstavljanje osnovnih pravnih i financijskih pravila za hrvatske prijavitelje (AMPEU)

10:35 - 11:35 Kratka predstavljanja područja programa Obzor Europa i mogućnosti za EFOS (AMPEU)

10:35 – 10:45 Marie Sklodowska Curie Aktivnosti

10:45 – 10:55 Civilna sigurnost za društvo

10:55 – 11:05 Kultura, kreativnost i uključivo društvo

11:05 – 11:15 Klima, energija i mobilnost

11:15 – 11:25 Hrana, biogospodarstvo, prirodni resursi, poljoprivreda i okoliš

11:25 – 11:35 Širenje sudjelovanja i Europski istraživački prostor

11:35 - 12:15 Iskustva u radu na Obzor projektima (prijava, provedba): Zašto se baviti Europskim programima iz područja znanosti ? Iskustvo prijavljivanja i upravljanja/sudjelovanja na financiranim projektima iz ovog područja, dr. sc. Zoran Aralica (Ekonomski institut Zagreb)

12:15 - 12:30 Pitanja i odgovori

Radionica je primarno namijenjena nastavnicima Ekonomskog fakulteta u Osijeku, ali i ostalim istraživačima sa Sveučilišta, zainteresiranim za ovu tematiku.  Zainteresirane molimo da svoje sudjelovanje potvrde mailom na adresu katica.krizanovic@efos.hr do 13.3.2024.