25.04.2024. | 18:00

Obljetnička Kreativna riznica: Rizničarska kreativnost (23. – 25. travnja)

EFOS

Kreativna riznica (23. – 25. travnja 2024.)

Kreativna riznica popularizacijski je simpozij kreativne industrije Ekonomskog fakulteta u Osijeku. Ovogodišnjom temom, Rizničarska kreativnost, proslavlja se deset godina populariziranja kreativne industrije i kreativne ekonomije.  Obljetničkom godinom potvrđuje se međunarodni doprinos Ekonomskog fakulteta u institucionaliziranju kreativne industrije. U uspostavljanju ovog jedinstvenog projekta sudjeluju Rizničari – nastavnici i studenti visokoobrazovnih ustanova koji svojim volonterskim radom doprinose razvoju Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku kao osječkog kreativnog središta. Rizničarska kreativnost zaokružuje prethodne godine rizničarenja koje su obilježile i usmjerile životopise rizničara i svih sudionika. Raznovrsni sadržaji (multimedijska događanja, predavanja, radionice, tribine, scenski nastupi) susretište su kreativnih profesionalaca i kreativnih amatera, znanstvenika i praktičara. Sadržaje Kreativne riznice popratilo je više od 19 500 posjetitelja i 180 000 pratitelja putem digitalnih tehnologija, a izabrani dijelovi uvršteni su u nastavu na kolegijima visokoobrazovnih ustanova.

Kreativna riznica metodički je model za aktivno učenje studenata i srednjoškolaca o projektima temeljnim na djelatnostima iz područja kreativne industrije. Riječ je i o mjestu aktivnog uključivanja građana u kreativne umjetničke i kulturne procese radi razvoja kreativne industrije Republike Hrvatske. Izvrsnost u programskim sadržajima prepoznata je od strane Hrvatskog sabora koji je nositeljima Kreativne riznice 2017. godine dodijelio Državne nagrade za znanost te Volonterskog centra koji je 2016. godine Ekonomskom fakultetu dodijelio nagradu za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju temeljem više od 3 500 volonterskih sati ostvarenih na Kreativnoj riznici u 2016. godini.

Izražavamo nadu da ćemo se susresti na programima Kreativne riznice 2024. godine, a sve detalje o programu Kreativne riznice mogu se pronaći na mrežnim stranicama Kreativne riznice ili društvenim mrežama (Facebook i Instagram).

Radujemo se susretu na Ekonomskom fakultetu u Osijeku,

organizatori

03. svi. 2024.

PwC Hrvatska: Pripravnici/-ce za rad u reviziji

Privlači te rad u financijskom sektoru? Mlad/-a si, ambiciozan/-na i spreman/-na na puno rada, učenja, putovanja i izazova?