Ured za studente i studije - Referada

ZA STUDENTE:

• radnim danom od 8 do 12 sati
  • utorkom (samo za izvanredne studente)
    od 16 do 18 sati

Prizemlje Ekonomskog fakulteta u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 7

Upis u prvu godinu Preddiplomskog sveučilišnog studija

Pravo na upis imaju osobe koje su položile državnu maturu i nalaze se na listi za upis na Ekonomski fakultet u Osijeku.

RASPORED UPISA:

Upisi u 1. godinu preddiplomskog sveučilišnog studija će se obaviti po rasporedu kako slijedi:

• Srijeda – 17.07.2019.
    • REDOVITI studenti – 17.07.2019.
      • Mjesta na rang listi od 1 do 50 – u 8:00 sati dvorana 3
      • Mjesta na rang listi od 51 do 100 – u 9:30 sati dvorana 3
      • Mjesta na rang listi od 101 do 150 – u 11:00 sati dvorana 3
      • Mjesta na rang listi od 151 do 200 – u 12:30 sati dvorana 3
      • Mjesta na rang listi od 201 do 250 – u 14:00 sati dvorana 3
  • Četvrtak 18.07.2019.
    • REDOVITI studenti
      • Mjesta na rang listi od 251 do 260 – u 11:00 sati dvorana 3
    • IZVANREDNI studenti
      • Mjesta na rang listi od 1 do 50 – u 9:30 sati dvorana 3
      • Mjesta na rang listi od 51 do kraja rang liste – u 11:00 sati dvorana 3

Studenti koji žele uplatu obaviti karticama trebaju doći najmanje sat ranije da stignu obaviti uplatu u računovodstvu fakulteta. Ispred dvorane 3 prema gornjem rasporedu trebaju doći s plaćenim uplatnicama.

MOLIMO KANDIDATE ZA UPIS DA DOĐU U TOČNO NAZNAČENOM DATUMU I VREMENU kako bi se upisi obavili što organiziranije i kraće.

TIJEK UPISA

1. Dolazak pred dvoranu 3 prema gornjem rasporedu – sa svim dokumentima potrebnim za upis i plaćenim uplatnicama
  2. Organizirano i vođeno popunjavanje obrazaca (svi zajedno – prema uputama koje ćete dobiti od zaposlenika fakulteta)
  3. Predaja dokumenta i popunjenih obrazaca u dvorani 3
  4. Odlazak pred dvoranu 8 – čekajte da vas pozovu unutra
  5. Preuzimanje korisničkih podataka – korisničko ime i lozinka
  6. Upis preko računala u dvorani 8 – svi zajedno – organizirano i vođeno od zaposlenika fakulteta
  7. Završetak upisa

DOKUMENTI ZA UPIS

Za upis se prilažu izvorni dokumenti i ostalo kako slijedi:

• Potvrda o položenoj državnoj maturi – original i kopija
  • Svjedodžba o završenoj srednjoj školi – maturalna svjedodžba (original i kopija)
  • uvjerenje o prebivalištu ili preslika osobne iskaznice
  • jedna fotografija (3,5×4,5)
  • uplatnica u iznosu od 330,00 kn za troškove upisa
  • uplatnica u iznosu od 50,00 kn za izdavanje studentske iskaznice (X-ice)
  • uplatnica za školarinu u iznosu od 5.500,00 kuna (izvanredni studenti i redovni studenti koji su iskoristili pravo prvog upisa na nekom drugom fakultetu)
  • obrasce za upis kandidat će dobiti na Fakultetu (matični list, upitnik za studenta, obrazac za športaše, obrazac za invalide i ugovor o studiranju).

Svi originalni dokumenti će biti vraćeni pri upisu.

Studenti koji na dan upisa ne budu imali Potvrde o položenoj državnoj maturi ili Svjedodžbu o završenoj srednjoj školi, iste mogu donijeti u periodu od 7. do 11. listopada 2019. godine.

Svi studenti (redovni i izvanredni) su obavezni imati X-ice.

Za studente koji ne mogu doći osobno na upis – upis u njihovo ime mogu obaviti roditelji ili druga ovlaštena osoba

VISINA TROŠKOVA STUDIRANJA I TROŠKOVI UPISA NA STUDIJ

Redovni studenti ne plaćaju školarinu prilikom upisa u prvu studijsku godinu, ako upisuju prvu studijsku godinu prvi put. Ukoliko su iskoristili pravo prvog upisa na redovni studij dužni su platiti troškove studiranja u iznosu od 5.500,00 kuna.

Izvanredni studenti plaćaju troškove studiranja u iznosu od 5.500,00 kuna.

Svi studenti su obavezni platiti troškove upisa u iznosu od 330,00 kuna.

Članarina za Studentski zbor u iznosu od 30,00 kn uključena je u ovaj iznos.

Cijena izdavanja studentske iskaznice (X-ice) u iznosu 50,00 kn nije uračunata u troškove upisa i treba biti uplaćena na posebnoj uplatnici.

Troškovi studiranja (školarina), troškovi upisa i troškovi izdavanja studentske iskaznice (X-ice) uplaćuju se na odvojenim uplatnicama na žiro račun Fakulteta broj IBAN HR4325000091102013376  – model: 67,  poziv na broj na svim uplatnicama je OIB studenta.

• uplatnica s naznakom „Školarina za 1. god. studija“
  • uplatnica s naznakom „Troškovi upisa“
  • uplatnica za izdavanje studentske iskaznice (X-ice)

Troškovi upisa u iznosu 330,00 kn (za SVE studente) se plaćaju u jednom obroku.

Troškovi studiranja (školarina) mogu se uplatiti odjednom (putem uplatnica na žiro račun Fakulteta) ili u više obroka (2-12), određenim, kreditnim i debitnim karticama (Diners Club kartica,Visa Classic Addiko bank, American Express,  Maestro i Visa kartica tekućeg računa PBZ d.d.) u računovodstvu fakulteta (prizemlje desno). Molim dođite ranije  najmanje pola sata/sat prije predviđenog termina upisa da stignete obaviti uplatu.

Student je dužan plaćene uplatnice donijeti u dvoranu 3 prema rasporeda upisa.

Osijek, 15. srpnja 2019.