POSJETE STUDENATA „Špajzu“ i „Noi“

Studentska posjeta - Spajz 2017_Ft

Studenti treće godine Ekonomskog fakulteta u Osijeku, smjera Poduzetništvo, posjetili su novootvoreni osječki zdravljak „Špajz“ te mladu poduzetnicu Martinu Završki obasuli pitanjima i dojmovima. Vlasnica Zdravljaka tom je prigodom studentima opisala svoj „poduzetnički put“ od nastanka ideje, koraka planiranja poslovnog pothvata do samog rada u Zdravljaku. Studenti su iz posjete ponijeli dobre savjete, ali i motivaciju za samostalno pokretanje poslovnog pothvata i realizaciju svojih ideja.

Kako je pristup financijskim izvorima među najvećim preprekama svih hrvatskih poduzetnika, studenti su posjetili i Kreditnu uniju „Noa“. Kreditna unija „Noa“ djeluje na području naše županije od 1996. godine i među najstarijim je institucijama tog tipa. Osnovana je s ciljem poticanja gospodarskih aktivnosti kroz mikrokreditiranje na područjima koja su bila najviše pogođena ratnim zbivanjima. Misija „Noe“ je prikupljanje depozita članova unije i kreditiranje članova unije, te na taj način kroz samozapošljavanje ili razvoj postojećih poslova, pružanje jednake šanse početnicima, mladima, ženama, nezaposlenima, raseljenima i siromašnima da se vlastitim radom izbore za materijalnu egzistenciju, bez obzira na njihovu rasnu, nacionalnu, spolnu i vjersku pripadnost. Studenti su predsjednici Nadzornog odbora, prof.dr.sc. Slavici Singer, professor emeritus i upravitelju Trpimira Novakovića najviše upita uputili vezano uz način poslovanja unije, sustav procjene poduzetnika te proces odlučivanja oko prihvaćanja kreditnih zahtjeva.