OSA – Obrazovanjem do SAmoinicijative: Knjižica životopisa

Projekt OSA – Obrazovanjem do SAmoinicijative, čiji je nositelj Ekonomski fakultet u Osijeku, uključivao je niz edukativnih aktivnosti. Prva takva aktivnost bila je certificirana edukacija Voditelj EU projekata, program cjeloživotnog učenja koji se izvodi na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, a u okviru projekta je uključivao 118 sati interaktivne nastave, na koji se nadovezao praktični dio razrade timskih projektnih ideja pod vodstvom mentora. Završetkom edukacije, polaznici su dobili potvrdu i stekli 10 ECTS bodova. Za sudionike projekta bile su organizirane i sljedeće radionice: petodnevna radionica „Mala škola životnih vještina“, „Inovativno poduzetništvo“, „Cjeloživotno obrazovanje“, „Proaktivan pristup tržištu rada“ te „Poduzetnički kamp“.

Cilj ovih aktivnosti bio je razvoj i unaprjeđenje kompetencija ciljne skupine, mladih visokoobrazovanih nezaposlenih osoba te dugotrajno nezaposlenih visokoobrazovanih osoba, u pogledu vještina, znanja i razumijevanja u području prijave i provedbe projekata, kako bi se povećala njihova konkurentnost na tržištu rada ili potakla inicijativa za samozapošljavanje.

Kao nagradu za ostvarene rezultate i angažman u aktivnostima tijekom projekta, pripremljene su knjižice životopisa u svrhu promocije sudionika javnosti. Knjižice su podijeljene nazočnima na završnoj konferenciji projekta, 30. listopada 2019.,  pa tako i prisutnim predstavnicima Lokalnog partnerstva za zapošljavanje Osječko-baranjske županije, koji su na ovaj način dobili bazu kvalitetnih potencijalnih kadrova obučenih za prijavu i provedbu EU projekata.