Online događaj: Koja je uloga mladih u budućnosti Europe?

Pozivamo sve zainteresirane mlade, studente, te mlade lokalne političare da se uključe u online događaj: Koja je uloga mladih u budućnosti Europe?, a  koji će se održati 11.09.2020. od 14,30 -16,00h.

Naime, sastanak Europskog odbora regija koji se održava 11. rujna u Dusseldorfu u regionalnom parlamentu North Rhine-Westphalia Landtag uključivati će internetski događaj sa studentima, mladima i mladim lokalnim političarima iz cijele Europe.

Sudionici će biti pozvani raspravljati sa lokalnim političarima i EU političarima o pitanju budućnosti Europe i uloge mladih u njoj.

Panelisti :

• Apostolos Tzitzikostas, Predsjednik Europskog odbora regija
  • Dr. Stephan Holthoff-Pförtner, ministar za savezne, europske i međunarodne poslove  North Rhine-Westphalia
  • Gabriele Bischoff, europarlamentarka

Moderator:

• Prof. Dr. Michael Kaeding, Sveučilište Duisburg-Essen

Program:

14,30-14,35h
Pozdravni govor prof. dr. Kaeding, predstavljanje panelista i informacija o programu

14,35-15,00h
Tema 1: Je li Europa sposobna za budućnost?

15,00-15,25h
Tema 2: Što bi Konferencija o budućnosti Europe trebala postići i kako se mladi mogu uključiti?

15,25 – 15,50h
Tema 3: Koje bi konkretne akcije lokalni političari trebali poduzeti kako bi mlade ljude zainteresirali za politiku općenito, a posebno Europu?

15,50-16,00h
Završna riječ moderatora

Prijava i pitanja:

Sudjelovanje na događaju omogućeno je samo uz registraciju. Prilikom registracije zainteresirani mogu postaviti pitanja ili tražiti pojašnjenje određenih nedoumica. Biti će izabrano između 10 i 15 pitanja na koja će političari dati odgovore.