Seminar za turističke vodiče

Osnovni podaci o seminaru

Ekonomski fakultet u Osijeku temeljem odluke Ministarstva turizma organizira i provodi seminar za polaganje stručnog ispita za turističke vodiče. Seminar se organizira po ukazanoj potrebi kada se skupi dovoljno prijavljenih kandidata u terminima predavanja: petkom 17.00 – 20.00h i subotom 09.00 – 12.00h. Trajanje seminara je 3 mjeseca (po završetku programa stručnog usavršavanja polaznik ostvaruje 10 ECTS bodova). Seminar je moguće pratiti putem sustava elektroničkog učenja – distance learning.

Za iskazivanje interesa i pohađanje seminara u novoj generaciji i sva pitanja oko početka seminara možete se javiti Valentini Helajz univ. spec. oec.

GENERACIJA 2022:

JAVNI POZIV

za upis polaznika na program cjeloživotnog učenja

“Program stručnog usavršavanja i polaganje stručnog ispita za turističkog vodiča“

Planirani početak programa je u travnju, a završetak do srpnja 2022. godine. Program traje 101 sat. Nakon uspješno završenog Programa polaznici stječu potvrdu o položenom stručnom ispitu i svakom pristupniku izdaje se uvjerenje o osposobljenosti koje sadrži elemente koje određuje Ministarstvo turizma.

U svrhu prijave pristupnici obvezno u elektroničkom obliku prilažu:

1. popunjeni obrazac prijave. (Obrascu je moguće pristupiti putem poveznice: https://forms.gle/NtPPAugWXVpSSWqBA)
  2. presliku svjedodžbe o stečenoj stručnoj spremi
  3. presliku identifikacijske isprave
  4. popunjen i potpisan obrazac privole za prikupljanje i obradu osobnih podataka (Obrascu je moguće pristupiti i putem poveznice: https://tinyurl.com/mr2mjb5e).

Dokumente pod točkama 2. do 4. pristupnici trebaju učitati u elektroničkom obliku u obrazac prijave (točka 1.). U napomena u okviru prijave kandidat treba navesti da li se prijavljuje za:

• polaganje općeg dijela ili
  • za polaganje općeg i posebnog dijela stručnog ispita ili
  • samo posebnog dijela (modula) stručnog ispita ukoliko već ima položen opći dio,
  • iz kojeg stranog/stranih jezika želi polagati ispit.

Moduli koje mogu polagati turistički vodiči (u okviru posebnog djela) su:

• „Istočna Hrvatska“, koja obuhvaća teme iz područja Osječko – baranjske županije, Vukovarsko – srijemske županije, Požeško – slavonske županije i Brodsko – posavske županije,
  • „Sjeverna Hrvatska“, koja obuhvaća teme iz područja Varaždinske županije, Međimurske županije, Krapinsko – zagorske županije,
  • „Središnja Hrvatska“, koja obuhvaća teme iz područja Bjelovarsko – bilogorske županije, Virovitičko – podravske županije i Koprivničko – križevačke županije.

Uvjeti za pohađanje seminara:

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se do 10. travnja 2022. godine putem obrasca za prijavu uz obvezno učitavanje dokumentacije i navođenje traženih podataka navedenih u okviru ovog javnog poziva u obrazac prijave.

Dodatne informacije pristupnici mogu zatražiti od suradnika na programu cjeloživotnog učenja

Voditelj seminaraprof.dr.sc. Drago Ružić,

Centar za cjeloživotno učenje:

Valentina Helajz, univ. spec. oec.
e-mail: valentina.helajz@efos.hr
tel: +385 31 22 44 27
ili
Doc. dr. sc. Ivan Kelić
e-mail: ivan.kelic@efos.hr
tel: ++ 385 31 22 44 069; ++385 99 674 2692

Predavači

Ispitnu komisiju na ovim seminarima imenuje resorno ministarstvo, a predavači su stručnjaci s različitih institucija. Kao i vanjski suradnici – renomirani stručnjaci u području turizma. Prije početka tečaja polaznici dobivaju raspored predavanja s predavačima pojedinih predmeta.

red.

Osnove turizma i uvod u

turističko poslovanje

Prof.dr.sc. Drago Ružić
5. Hrvatska povijest Stipan Nađ, prof.

6.

Turistički zemljopis

Hrvatske

Branko Matišić, prof.

Mislav Matišić, prof.

7. Kulturno-povijesni spomenici i druge znamenitosti Hrvatske Dr.sc. Margareta Podmanicki
8. Strani jezik i kultura

govorenja i pisanja

Dr.sc. Mia Hocenski, prof.
9. Operativno-tehnički poslovi vođenja za turističkog vodiča Prof.dr.sc. Branimir Dukić

Dr.sc. Maja Donadić

10. Kultura govorenja i pisanja

Doc.dr.sc. Ivan Kelić

Cijena

Cijena seminara za turističke vodiče: 4.500,00 kn.
Cijena tečaja za druge module (županije): 2.250,00 kn
Uplaćuje se na žiro-račun Fakulteta prilikom potpisivana ugovora s polaznikom.

U cijenu su uključeni:

• predavanja,
  • skripte,
  • termin za izlazak na ispit.

Za sve predmete organizirano je pohađanje nastave, odnosno praktični dio na terenu. Pripremljene su i posebne skripte za lakše savladavanje gradiva, koje se uručuju polazniku na početku seminara. Nakon završenih predavanja polaže se komisijski ispit. Ocjena uspjeha o ispitu je “položio” ili “nije položio”.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Informacije o seminaru za polaznike u generaciji 2021. Sve informacije o seminaru u dostupne su na poveznici OVDJE

Raspored predavanja pratite na kalendaru predavanja