Katedra za nacionalnu i međunarodnu ekonomiju

Trg Ljudevita Gaja 7
31000 Osijek

Studijsko putovanje u Strasburg – posjet Europskom parlamentu

U organizaciji Katedre za nacionalnu i međunarodnu ekonomiju, a pod vodstvom doc. dr. sc. Dražena Ćućića, od 10. do 12.12.2018. godine 22 studenta našeg Fakulteta (Diplomski studij Ekonomska politika i regionalni razvitak, diplomski studij Trgovina i logistika, stručni studija Trgovina i/ili Računovodstvo) sudjelovalo je u studijskom posjetu Europskom parlamentu u Strasburu te Uredu zastupnika gospodina Joze Radoša.

Studijsko putovanje organizirano je s ciljem upoznavanja djelovanja Parlamenta, područja djelovanja  zastupnika i njegova Ureda, te njegovim funkcijama i radnim obvezama u pojedinim odborima. Predavanja  na temu: „Energetske politike EU“ studentima je održao zastupnik gospodin Radoš. Također, prilikom posjete Parlamentu studentima je omogućeno slušanja dijela Plenearne sjednice vezane za obrambenu sigurnost Unije.