Prof. dr. sc. Jasna Horvat

Status zaposlenika

• Djelatnik u radnom odnosu

Znanstveno-nastavno zvanje

• Redoviti profesor u trajnom zvanju

Autori: Baban, Ljubomir ; Borozan, Đula ; Ferenčak, Ivan ; Horvat, Jasna ; Ivić, Kata ; Leko-Šimić, Mirna ; Marijanović, Goran ; Marković, Branimir ; Ružić, Drago ; Stjepanović, Slobodanka ; Koški, Dražen ; Crnković, Boris
Vrsta, podvrsta i kategorija knjige: Autorske knjige, bibliografija, znanstvena
Izdavač: Ekonomski fakultet
Grad: Osijek
Godina: 2004
Stranica: 168
ISBN: 953-6073-80-3
Ključne riječi: Bibliografija; europske intgracije; Republika Hrvatska (Bibliography; European Integrations; Republic of Croatia)
Sažetak: “Selektivna bibliografija o europskim integracijama i njihovu odnosu s Republikom Hrvatskom” donosi prikaz bibliografskih referencija na temu Europske unije i Hrvatske. Autori, članovi projektnog tima “Utjecaj sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju Republike Hrvatske Europskoj uniji na gospodarstvo istočne Hrvatske” odlučili su objaviti ovu Bibliografiju radi upoznavanja šireg kruga (profesori, znanstvenici, gospodarstvenici, istraživači i studenti) s opsežnim radom i procesom pridruživanja Hrvatske Europskoj uniji. Bibliografija sadrži sedam poglavlja, a sve bibliografske referencije su složene: za knjige, za serijske publikacije, za publikacije institucija Europske unije, za elektroničke publikacije, za pravne propise, za brošure, za statističke publikacije. Na kraju Bibliografije navedeni su kratki životopisi autora i izvodi iz recenzija. Recenzenti su bili: prof. dr. sc. Fedor Rocco i akademik Vladimir Stipetić. Suradnici na izradi ove Bibliografije željeli su u svojem radu dati određen prilog boljem poznavanju EU, te tako naći i širu primjenu, ne samo u nastavnom procesu, već i u gospodarskoj praksi.
Izvorni jezik: Hrvatski
Znanstvena područja: Ekonomija