Izbornik

Faculty Council

Faculty Council of the Faculty of Economics in Osijek for the 2020/2021 academic year:

  • Members of the Faculty Council by position (4)
  1. Boris Crnković, Ph.D., Dean
  2. Sunčica Oberman Peterka, Ph.D., Vice-Dean for Academic Affairs
  3. Josip Mesarić, Ph.D., Vice-Dean for Scientific Affairs
  4. Ivan Kristek, Ph.D., Vice-Dean for Financial Academic Affairs and Business Organisation
  • Members of the Faculty Council elected to scientific-teaching titles (41)

Full professors with tenure (12)

  1. Ivana Barković Bojanić, Ph.D.
  2. Đula Borozan, Ph.D.
  3. Branimir Dukić, Ph.D.
  4. Jasna Horvat, Ph.D.
  5. Antoaneta Klobučar, Ph.D.
  6. Mirna Leko Šimić, Ph.D.
  7. Branimir Marković, Ph.D.
  8. Sanja Pfeifer, Ph.D.
  9. Drago Ružić, Ph.D.
  10. Nataša Šarlija, Ph.D.
  11. Antun Šundalić, Ph.D.
  12. Zdravko Tolušić, Ph.D.

Full Professors (6)

  1. Davor Dujak, Ph.D.
  2. Jerko Glavaš, Ph.D.
  3. Marija Ham, Ph.D.
  4. Ivo Mijoč, Ph.D
  5. Dubravka Pekanov, Ph.D.
  6. Željko Požega, Ph.D.
  7. Domagoj Sajter, Ph.D.

Associate Professors (20)

  1. Mirela Alpeza, Ph.D.
  2. Antun Biloš, Ph.D.
  3. Ivana Bestvina Bukvić, Ph.D.
  4. Martina Briš Alić, Ph.D.
  5. Dražen Ćućić, Ph.D.
  6. Anamarija Delić, Ph.D.
  7. Nataša Drvenkar, Ph.D.
  8. Aleksandar Erceg, Ph.D.
  9. Ivana Fosić, Ph.D.
  10. Anita Freimann, Ph.D.
  11. Blaženka Hadrović Zekić, Ph.D.
  12. Domagoj Karačić, Ph.D.
  13. Dražen Koški, Ph.D.
  14. Josipa Mijoč, Ph.D.
  15. Mladen Pancić, Ph.D.
  16. Julia Perić, Ph.D.
  17. Ljerka Sedlan König, Ph.D.
  18. Marina Stanić, Ph.D.
  19. Helena Štimac, Ph.D.
  20. Davorin Turkalj, Ph.D.

Assistant Professors (3)

  1. Ivan Kelić, Ph.D.
  2. Ana Pap Vorkapić, Ph.D.
  3. Hrvoje Serdarušić, Ph.D.
  • Two (2) representatives of teachers elected to teaching titles (mandate started on October 28, 2019)
  1. Mirna Hocenski Dreiseidl, v. pred.
  2. mr. sc. Sanda Katavić Čaušić, v. pred.
  • Two (2) representatives of associates elected to associate titles (mandate started on October 28, 2019)
  1. dr. sc. Dario Šebalj, poslijedoktorand
  2. dr. sc. Dina Bičvić, assistant
  • One (1) representative of other employees (mandate started on October 28, 2019)
  1. Boris Štulina, mag. oec., expert associate for student careers and alumni
  • Ten (10) student representatives (mandate started on October 22, 2019)
  1. Rita-Krin Boduljak, chairwoman of Students’ Council Union of the Faculty of Economics in Osijek
  2. Kristina Čubela
  3. Ivan Jerbić
  4. Alen Terzić
  5. Robert Kovač
  6. Jovana Vuković
  7. Alen Renka
  8. Ana Vuica
  9. Gabrijel Periša
  10. Marin Glavaš.

 

Stalni odbori i povjerenstva Fakultetskog vijeća Ekonomskog fakulteta u Osijeku

* mandat studentskih predstavnika traje dvije godine

Odbor za provjeru ispunjavanja uvjeta Rektorskog zbora (mandat od 1. listopada 2021. do 30. rujna 2025.)

  1. prof. dr. sc. Mirna Leko Šimić, predsjednica
  2. prof. dr. sc. Đula Borozan, članica
  3. prof. dr. sc. Antun Šundalić, član

Odbor za završne i diplomske radove (mandat od 25. listopada 2018. do 24. listopada 2022.)

  1. izv. prof. dr. sc. Anita Freimann, Katedra za nacionalnu i međunarodnu ekonomiju, predsjednica
  2. izv. prof. dr. sc. Anamarija Delić, Katedra za menadžment, organizaciju i poduzetništvo, članica
  3. izv. prof. dr. sc. Davorin Turkalj, Katedra za marketing, član
  4. izv. prof. dr. sc. Blaženka Hadrović Zekić, Katedra za financije i računovodstvo, članica
  5. prof. dr. sc. Josipa Mijoč, Katedra za kvantitativne metode i informatiku, članica

Povjerenstvo za nastavu i studente (mandat od 22. travnja 2021. do 21. travnja 2025.)

  1. doc. dr. sc. Ivan Kelić, prodekan za nastavu, predsjednik
  2. prof. dr. sc. Sunčica Oberman Peterka, članica
  3. prof. dr. sc. Marija Ham, članica
  4. prof. dr. sc. Željko Požega, član
  5. studentica Dora Pakšec, članica (od 18. studenoga 2021.)

Povjerenstvo za unaprjeđivanje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja (mandat od 1. travnja 2022. do 31. ožujka 2026.)

  • tri (3) predstavnika nastavnika:
  1. prof. dr. sc. Sunčica Oberman Peterka, predsjednica
  2. doc. dr. sc. Ivan Kelić, član
  3. prof. dr. sc. Helena Štimac, članica
  • jedan (1) predstavnik asistenta:
  1. Kristina Hodak, mag. oec., članica
  • jedan (1) predstavnik studenata:
  1. studentica Doris Jurenec, članica (od 18. studenoga 2021.)
  • dva (2) predstavnika vanjskih dionika:
  1. dr. sc. Ivan Sarić, direktor Hrvatske udruge poslodavaca, Regionalnog ureda u Osijeku, član
  2. mr. sc. Igor Medić, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo Grada Osijeka, član

Povjerenstvo za izdavačku djelatnost (mandat od 1. travnja 2022. do 31. ožujka 2026.)

  1. izv. prof. dr. sc. Mirela Alpeza, predsjednica
  2. doc. dr. sc. Ana Pap Vorkapić, članica
  3. dr. sc. Adela Has, članica

Knjižnični odbor (mandat od 10. srpnja 2017. do 9. srpnja 2023.)

  1. prof. dr. sc. Ivana Barković Bojanić, predsjednica
  2. prof. dr. sc. Helena Štimac, članica
  3. mr. sc. Jasminka Mihaljević, voditeljica Knjižnice, članica

 Etičko povjerenstvo (mandat od 1. travnja 2022. do 31. ožujka 2026.)

  • iz reda nastavnika u znanstveno-nastavnom zvanju:
  1. prof. dr. sc. Antun Šundalić, predsjednik
  2. prof. dr. sc. Jasna Horvat, članica
  • iz reda asistenata:
  1. Marija Ileš, mag. oec., članica
  • iz reda ostalih zaposlenika:
  1. Goran Marković, mag. oec., voditelj Ureda za studente i studije, član
  • iz reda studenata:
  1. student Matej Švob, član (od 18. studenoga 2021.)

Povjerenstvo za suradnju s gospodarstvom (mandat od 1. listopada 2021. do 30. rujna 2025.)

  1. izv. prof. dr. sc. Nataša Drvenkar, predsjednica
  2. prof. dr. sc. Dubravka Pekanov, članica
  3. izv. prof. dr. sc. Anamarija Delić, članica
  4. prof. dr. sc. Helena Štimac, članica
  5. dr. sc. Dario Šebalj, član
  6. dr. sc. Ivan Sarić, direktor Hrvatske udruge poslodavaca, Regionalnog ureda u Osijeku, vanjski član

Povjerenstvo za izvannastavne aktivnosti (mandat od 1. listopada 2021. do 30. rujna 2025.)

  1. doc. dr. sc. Ana Pap Vorkapić, predsjednica
  2. dr. sc. Tihana Koprivnjak Popović, članica
  3. dr. sc. Petra Mezulić Juric, članica
  4. dr. sc. Dražen Novaković, član
  5. dr. sc. Mia Cirkveni, pred., članica

Stegovno povjerenstvo za provođenje stegovnog postupka protiv nastavnika i suradnika (mandat od 28. svibnja 2020. do 27. svibnja 2024.)

  1. prof. dr. sc. Drago Ružić, predsjednik (zamjena prof. dr. sc. Antun Šundalić)
  2. prof. dr. sc. Josip Mesarić, član (zamjena prof. dr. sc. Mirna Leko Šimić)
  3. dr. sc. Dario Šebalj, član (zamjena dr. sc. Dina Bičvić)

Stegovni sud za studente (mandat od 13. rujna 2021. do 12. rujna 2023.)

  1. prof. dr. sc. Helena Štimac, predsjednica (zamjena doc. dr. sc. Ana Pap Vorkapić)
  2. izv. prof. dr. sc. Mirela Alpeza, članica (zamjena dr. sc. Mia Cirkveni, pred.)
  3. studentica Rita-Krin Boduljak, članica (zamjena studentica Jovana Vuković)

(od 18. studenoga 2021.)