COVID-19 – ORGANIZACIJA RAD, TEKUĆE OBAVIJESTI i UPUTE

08.07.2020.

S obzirom na razvoj epidemiološke situacije u posljednjih nekoliko dana, te kako bi smanjili rizik od zaraze virusom SARS-CoV-2 od dana 09.07.2020. godine na Ekonomskom fakultetu u Osijeku je OBVEZNO nošenje zaštitne maske za lice i to u svim javno dostupnim prostorima Fakulteta (hodnici, dvorane…). Obveza nošenja maske za lice i obvezno mjerenje tjelesne temperature pri ulasku u zgradu Fakulteta odnosi se na sve osobe (studenti, djelatnici…) koji borave na Fakultetu.

Ovim putem Vas podsjećamo kako su i dalje na snazi Preporuke za preddiplomsku, diplomsku i poslijediplomsku nastavu na visokim učilištima (sveučilišta, veleučilišta i visoke škole) s obzirom na epidemiju COVID-19 Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od 20. svibnja 2020. godine i Dodatne preporuke visokim učilištima o nastavku izvođenja nastave na daljinu u vrijeme trajanja epidemije COVID-19 Ministarstva znanosti i obrazovanja od 20. svibnja 2020. godine.

01.06.2020.

Poštovane kolegice i kolege,

od 01. lipnja 2020. Ekonomski fakultet u Osijeku će biti otvoren od 07:00 do 20:00 sati.

Sukladno preporukama HZJZ (Preporuke za preddiplomsku, diplomsku i poslijediplomsku nastavu na visokim učilištima s obzirom na epidemiju COVID-19 od 20. svibnja 2020. godine) pri ulasku u zgradu Fakulteta obvezno je mjerenje tjelesne temperature, a osobama s respiratornim simptomima i povišenom tjelesnom temperaturom zabranjen je ulazak u unutarnje i vanjske prostore Fakulteta. Evidencija o vrijednostima izmjerene tjelesne temperature i eventualnom postojanju respiratornih simptoma i znakova drugih zaraznih bolesti upisuje se u posebnu evidencijsku knjigu. Stoga, pri ulasku u zgradu Fakulteta potrebno je pripremiti identifikacijski dokument sa slikom.

Preporuča se socijalno distanciranje, odnosno kod ulaska i izlaska iz ustanove, kretanja ustanovom te boravka u prostoriji ustanove neophodno je držati razmak najmanje 1,5 metra od drugih osoba.

Za sve dodatne informacije, slobodno nam se javite.

14.05.2020.

Poštovane kolegice i kolege,

sukladno trenutnoj epidemiološkoj situaciji vezenu uz koronavirus (COVID-19) svi uredi i službe Ekonomskog fakulteta u Osijeku će raditi svaki radni dan (ponedjeljak-petak) od 08 do 14 sati dok će zgrada Fakulteta biti otvorena od 07 do 15 sati. U to vrijeme studenti mogu doći u Knjižnicu, Skriptarnicu, Ured za studente i studije (Studentska referada) ili na individualne konzultacije s profesorom. Ukoliko je moguće, potrebno je prethodno najaviti dolazak i dogovoriti vrijeme susreta s djelatnikom u službi ili konzultacije s profesorom. Potrebno je izbjegavati, koliko god je to moguće, dolazak na Fakultet kako bi se izbjeglo eventualno širenje virusa i neželjene posljedice.

Nastavni proces se do kraja semestra provodi ON-LINE. Kolokviji se mogu održavati on-line, kao i parcijalne provjere znanja, predrokovi i sl.

Prema novom akademskom kalendaru, ljetni ispitni rokovi počinju 01.06. i traju do 01.08., te se u tom razdoblju dozvoljava organiziranje izvanrednog ispitnog roka. S obzirom da nastava traje do 05.06.2020. godine, Ekonomski fakultet u Osijeku će u ljetnom ispitnom roku organizirati tri ispitna roka i to u sljedećim terminima:

1. Ljetni ispitni rok: od 08.06.2020. – 19.06.2020.
  2. Ljetni ispitni rok: od 22.06.2020. – 03.07.2020.
  3. Ljetni ispitni rok: od 06.07.2020.- 17.07.2020.

Između dva ispitna roka iz istog kolegija mora proći najmanje 14 dana.

Prije početka ispitnih rokova objavit će se raspored svih novih ispitnih rokova, u skladu s uputama Stožera civilne zaštite RH i HZJZ, kao i ažurirane upute za dolazak na Fakultet i pristup ispitima.

Jesenski ispitni rokovi se za sada održavaju prema prethodno utvrđenoj dinamici.

Za sve dodatne informacije, slobodno nam se javite.

Srdačan pozdrav,

Prethodne obavijesti:

25.03.2020.
Obavijest o zatvaranju zgrade Ekonomskog fakulteta u Osijeku

13.03.2020.
Obavijest o obustavi nastave zbog epidemiološke situacije i upute za osiguravanje kontinuiteta nastavnog procesa