6. Interkatedarski skup Poslovne informatike

Ekonomski fakultet u Zagrebu bio je domaćin 6. Interkatedarskog skupa Poslovne informatike održanog 9. lipnja 2022., a okupio je profesore i asistente svih studija u Hrvatskoj povezanih poslovnom informatikom. Članovi Katedre za kvantitativnu ekonomiju i poslovnu informatiku Ekonomskog fakulteta u Osijeku sudjelovali su u radnom djelu Skupa, a kolega Saša Mitrović bio je panelist okruglog stola “Stručna praksa u IT poduzećima”. Svaki fakultet predstavio je vlastiti pristup uključivanja studenata u poslovni svijet za vrijeme studija, njegove prednosti i nedostatke. Praksama poslodavci stječu priliku za upoznavanje potencijalnih zaposlenika te je iznesen podatak kako gotovo 85% praksi u IT poduzećima studenti zaključe potpisivanjem ugovora o radu.
Interkatedarski skupovi potiču znanstvenu i stručnu suradnju, zajedničke projektne i osnaživanje znanstvenog područja kojim se katedra bavi.